Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190022595
Vilniaus lopšelis-darželis
„SPYGLIUKAS“
Rašykite

rastine@spygliukas.vilnius.lm.lt

Skambinkite

+370 5 244 2179

Atvykite

Architektų g.16, Vilnius

Kūno kultūros mokytojo patarimai tėveliams

  • Avalynė. Pradedant lankyti darželį, reikia įsigyti patogią avalynę kasdieninei veiklai (tiek buvimui lauke, tiek grupėje) ir tai tikrai nėra šlepetės, nes vaikai daug juda ir bėgioja net ir būdami grupėje, o išėjus į lauką judėjimas ir

bėgiojimas tik suaktyvėja. Kalbant apie kūno kultūros užsiėmimus, sportinė avalynė būtina! Ji negali būti plastmasiniu slidinėjančiu padu, per didelė ir smunkanti nuo kojų, bei užrišama raišteliais, jei vaikas pats dar nemoka jų užsirišti. Tinkama avalynė garantuoja jūsų vaiko judėjimo saugumą, iki minimumo sumažina tikimybę pargriūti ir užsigauti. Galite išbandyti patys, be sportinių batelių pabėgioti po sporto salę ir tikrai daugiau klausimų nekils.

  • Didžioji kūno kultūros užsiėmimų dalis vyksta sporto salėje, kurioje yra šilta visais metų laikais ir vaikams pilnai pakanka apsirengti tik „vieno sluoksnio“ aprangą t.y. marškinėlius (nesvarbu ilgom ar trumpom rankovėm), kelnes (gali būti ir šortai, tik be pėdkelnių po apačia) ir kojines (kad nebūtų basi sporto batuose). Rekomenduoju rinktis natūralius audinius, nes sintetika neleidžia vaiko odai natūraliai kvėpuoti. Po užsiėmimo būtina persirengti, nes vaikai sušyla ir drėgniems būti grupėje nerekomenduojama. Kadangi ikimokykliniam amžiuje vienas iš judėjimo būdų ir žaidimų yra šliaužimas ant pilvo, tai ant marškinėlių priekio nerekomenduoju didelių lipdukų ar užrašų, kurie labai limpa ir vaikams sunku judėti.

Turiu pasiūlymą, kuris reikalauja šiek tiek investicijų, ir visišką ramybę visus metus darželyje. Užsisakyti ir pasigaminti vardinius grupės marškinėlius kiekvienam vaikui (ant nugaros užrašyti grupės pavadinimą pvz. „Boružėlės“, o priekyje vaiko vardą pvz. „Otas“). Juos pasigaminti didesnius, kad vaikams užtektu 3-4 metams. Tokiu atveju beliktų vienintelis rūpestis karts nuo karto juos išskalbti ir jūsų vaikas turėtų tvarkingą ir gražią sporto aprangą. Šį klausimą siūlau aptarti per grupės susirinkimus pradžioje mokslo metų.

  • Kūno kultūra. Atsižvelgiant į vaiko fizinę sveikatą, darželyje sudaromos sąlygos ugdytis fizines kūno galias ir judesio kultūrą: gebėjimą laisvai, koordinuotai, įvairiais būdais judėti, mokytis taisyklingai kvėpuoti. Kartu su suaugusiu vaikai daro rytinę mankštą.  Kūno kultūros užsiėmimų metu vaikai aktyviai tenkina savo judėjimo poreikį: eina, bėga, šliaužia, ropoja, lipa, šokinėja, vartosi. Išmoksta  atlikti sportinius judesius: mesti, pagauti, spirti, atmušti kamuolį ar šokinėjantį daiktą, keisti kryptį, tempą, greitį, jėgą, išlaikyti pusiausvyrą. Taip pat  susipažįsta ir atlieka įvairius pratimus, bei žaidimus su priemonėmis: kamuoliais, lazdelėmis, šokdynėmis, juostelėmis, lankais ir kt. Žaidžia supaprastintus ir ikimokyklinukams pritaikytus sportinius žaidimus (futbolą, trikrepšį, tinklinį, ledo ritulio imitacinį žaidimą salėje), varžosi su draugais sportinėse estafetėse.  Taigi darželyje vaikas įgyja daug žinių, apie judėjimą, bei sportą. Kūno kultūros užsiėmimų metu susipažįsta su įvairia fizine veikla, inventoriaus įvairovė skatina vaiko nuolatinį susidomėjimą. Įsitraukimas į miesto bei tarptautinius  sporto ir sveikatinimo projektus atveria vaikams galimybę iš arčiau susipažinti su įvairesnėmis sporto šakomis, vystyti socialinius įgūdžius. Todėl negesinkite jų iniciatyvos, ir pagal galimybes leiskite vaikams dalyvauti, kuo įvairesnėse išvykose į kitas įstaigas, sporto mokyklas ir t.t.

Comments are closed

Skip to content